no-img
برنامه سالانه

برنامه سالانه تعالی هنرستان فنی و حرفه ای و کار و دانش 1401-1400


برنامه سالانه
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

برنامه سالانه تعالی هنرستان فنی و حرفه ای و کار و دانش 1401-1400
امتیاز 3.00 ( 2 رای )برنامه سالانه تعالی هنرستان فنی و حرفه ای و کار و دانش 1401-1400">
zip
آگوست 18, 2017
40000 تومان
40000 تومان – خرید

برنامه سالانه تعالی هنرستان فنی و حرفه ای و کار و دانش 1401-1400


برنامه سالانه تعالی هنرستان فنی و حرفه ای و کار و دانش 1401-1400 یکی از دقیقترین برنامه های سالانه هنرستان موجود در اینترنت با طراحی زیبا و با فرمت word و اکسل قابل ویرایش در 2 فایل و در مجموع 141 صفحه میباشد برنامه سالانه تعالی هنرستان فنی و حرفه ای و کار و دانش متناسب با سال تحصیلی 1401-1400 و توسط وبسایت شاهد فایل  طراحی و با نازلترین قیمت برای شما همکاران عزیز آماده دانلود شده است

برنامه سالانه هنرستان فنی و حرفه ای و کار و دانش
سال تحصیلی براساس طرح تعالی 1401-1400
فرمت فایل ورد و قابل ویرایش
تعداد فایل ها : 2 عدد مناسب برای سال تحصیلی 1401-1400
فایل برنامه عملیاتی 7معیار و محور  کاملترین طرح تعالی 1401-1400
فایل برنامه سالانه و خود ارزیابی
تدوین شده طبق فرمت جدید

کامل ترین خود ارزیابی طرح تعالی هنرستان
فایل مشخصات مدرسه 

هنرستان

برنامه سالانه هنرستان فنی و حرفه ای و کار و دانش شامل فصل های مختلف می باشد که بسیار دقیق و حرفه ای تنظیم شده است و نیاز مدیران عزیز را در برنامه سالانه هنرستان فنی و حرفه ای و کار و دانش برطرف می نماید

 

برنامه تعالی مدیریت مدرسه سعی دارد با تکیه برسند تحول بنیادین و نگاهی تعالی بخشی ، مدرسه محور، مشارکت جو و کیفیت مدار ضمن تمرکز بر فرآیندهای مدیریتی شرایطی را فراهم آورد تا کلیه ی عوامل موثر در مدیریت مدرسه ضمن شناسایی ظرفیت ها و توانایی های داخلی و پیراموفق خود، با اتخاذ رویکرد برنامه محوری نسبت به تعیین اهداف و طراحی برنامه ی عملیاقی مدرسه اقدام کند و با نگاهی تیزبین و نقاد به صورت مستمر عملکرد مدرسه خود را نسبت به نقشه ی راه با برنامه ی عملیاق و هدف های قصد شده بسنجد.

برنامه سالانه هنرستان فنی و حرفه ای و کار و دانش شامل فصل های مختلف می باشد که بسیار دقیق و حرفه ای تنظیم شده است و نیاز مدیران عزیز را در برنامه سالانه هنرستان فنی و حرفه ای و کار و دانش برطرف می نماید

مقدمه
از زمان پیدایش مدیریت علمی از سده گذشته تا کنون نگاه غالب مدیران درون سازمانی بوده است و صاحبنظران مدیریت با نگاه درون گرا و غرق نظریه پردازی به ارائه تکنیک ها و روش هایی می پرداختند تا بتوانیم منابع مالی انسانی و تکنولوژیک سازمانها را بهبود بخشند برتری سازمان ها در گرو سازگاری با شرایط است بلکه به توانمندی آنها در بهره مندی از فرصت ها نهفته و تغییرات نیز بستگی دارد تحول یکی از قابلیت های دستیابی به مزیت های رقابتی و عملکردی بالای سازمانی است تحول بدون برنامه و برنامه‌ریزی کوتاه مدت و بلند مدت میسر نخواهد نخواهد بود برنامه تعالی مدیریت مدرسه سعی دارد با تکیه بر سند تحول بنیادین و نگاهی تعالی بخش مدرسه محور مشارکت جویی و کیفیت مداری ضمن تمرکز بر فرایندهای مدیریتی شرایطی را فراهم آورد تا کلیه ی عوامل موثر در مدیریت مدرسه ضمن شناسایی ظرفیت ها و توانایی های داخلی و پیرامونی خود با اتخاذ رویکرد برنامه محوری نسبت به تعیین و اهداف. و طراحی برنامه عملیاتی مدرسه اقدام کند و با نگاهی تیزبین و نقاد به صورت مستمر عملکرد مدرسه خود را نسبت به نقشه راه با برنامه عملیاتی و هدفهای قصد بسنجد و همچنین به منظور جلوگیری از هرگونه اتلاف فرصت با تشخیص خطاها و شکاف های عملکردی راه‌های بهبود را شناسایی کند و با برنامه‌ریزی مناسب با اجرای مناسب برایبهبود اقدام نماید تا از این طریق کیفیت مدیریت مدرسه را ارتقا بخشد و افزایش بهره مندی را ممکن سازد اما با ورود ویروس کووید ۱۹ در اسفند ۹۸ به این سو روش‌های آموزشی و ارائه خدمات در مدارس نیز دچار دستخوش و دگرگونی شگرفی گردید که تمامی عزیزان و مجریان آموزش و پرورش را به بازنگری در در نگارش برنامه مخصوصاً در مباحث آموزشی و پرورشی سوق داد در این برنامه ها نقش فناوری و فضای مجازی در تمامی محورها و ساحت‌ها هویدا گردید با ورود فضای مجازی و فناوری به عرصه آموزش و پرورش در فضای غیر حقیقی چالش‌ها و بحران هایی به منصه ظهور رسید. بر این اساس به منظور مواجهه با تغییرات لازم است نیروی انسانی نگرش ها و باورهای خویش را به روز و کارآمد نماید این ویروس با تمامی خسارت های مادی و معنوی موجب گردید که مهارتهای تولید محتوا و ارائه خدمات به آینده سازان این میهن سترگ با خلاقیت های شگرفی ارائه گردد و تجارب گرانسنگی کسب شود که نیاز به بررسی و پالایش زواید دارد امید است با استفاده از قابلیت‌های موجود فرصتها و تهدیدها محیطی واکنش مفید موثری نشان داده شود بدون تردید بایستی تمامی ابزارها و ظرفیت‌های آموزش و پرورش و همچنین ظرفیت های برون سازمانی برای تحقق و استقرار مدرسه مورد اشاره در افق چشم‌انداز ۱۴۰۴ با معیارها مشخصات تعیین شده در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به کار گرفته شود برای دستیابی به کیفیت مطلوب .
در راستای فرامین مقام معظم رهبری با محوریت شعار سال جهش تولید مانع زدایی ها و پشتیبانی ها و حرکت به سوی راهبرد اصلی آموزش و پرورش. مهیا می شویم لذا این برنامه در ۷ معیار تهیه و تنظیم و ارائه گردیده است . امید است در سایه تلاش بیشتر به اهداف مورد نظردست یابیم .

چشم انداز مدرسه
« پیشرفت علمی باید با خودباوری ، امید به موفقیت و حرکت جهادگونه همراه باشد . در این حرکت تنبلی و تن آسایی و محول کردن کارها به یکدیگر جایز نیست ، حرکت جهادگونه باید کرد . جهاد فقط در میدان جنگ نیست ، در میدان علم هم مثل سایر میادین زندگی ، جهاد لازم است . جهاد یعنی تلاش بی وقفه همراه با خطر پذیری و پیشرفت و امید به آینده » . مقام معظم رهبری
از اهداف سند چشم انداز نظام جمهوری اسلامی ایران رسیدن به جایگاه برتر منطقه در زمینه های مختلف از جمله مسائل علمی و آموزشی است. این دبیرستان با در نظر داشتن افق چشم‌انداز نظام از آغاز سال تحصیلی ، اقدامات نوینی برای تبدیل شدن به مدرسه برتر و پیشرو در سطح منطقه و ملی را آغاز نموده مهمترین اهداف سازمانی مورد نظر در سال‌های آتی کسب رتبه های برتر در تمامی جشنواره ها و المپیاد ها و تربیت دانش آموزانی توانمند و مفید برای جامه می باشد .

بیانیه ارزش ها
دانش آموزان دریافت کنندگان خدمات ما هستند و هدف نهایی ما ، رشد و شکوفایی آنان در همه ابعاد وجودی است . برای تأمین این هدف ، خود را نسبت به همه دانش آموزان ، اولیا ، دبیران وکارکنان و مجموعه آموزش و پرورش متعهد می دانیم .
ما دانش‌آموزان را امانت الهی دانسته و لذا با تمام وجود و با بسیج همه امکانات مادی و معنوی ، سعی خواهیم کرد زمینه رشد همه جانبه آنان را فراهم نماییم . ما معتقد به حفظ احترام و رعایت شان دبیران ، دانش آموزان ، اولیا و کارکنان هستیم و جلب رضایت آنان را به عنوان وظیفه قطعی خود دانسته و نیروی انسانی و کارکنان را به عنوان ارزشمندترین دارایی تلقی می نماییم و سعی خواهیم کرد زمینه توانمندی آنان را در زمینه های آموزشی و پرورشی فراهم نماییم .
توجه به روش‌های علمی در حل مشکلات ، رعایت نظم و استفاده از نیروهای کارآمد مورد توجه ماست . ایجاد رشد همه جانبه در دانش آموزان مستلزم وجود همکارانی دلسوز توانمند و آشنا به مسائل تعلیم و تربیت است که در انتخاب نیروی انسانی ، توجه ما معطوف به این امر خواهد بود . همچنین همکاری همه جانبه با اولیا و جلب نظرات آنها در بهبود امور از اولویت‌های ما می باشد .

بیانیه ماموریت
ایجاد زمینه مناسب جهت افزایش و گسترش اطلاعات ، افکار و عقاید (جنبه شناختی) ، مهارت های مختلف (جنبه و روانی حرکتی) و احساسات ارزش ها ( جنبه عاطفی ) در دانش آموزان و توجه ویژه به کیفیت یادگیری برای تربیت یادگیرندگانی مادام العمر با تاکید بر شایستگی های اجتماعی علمی و ارتقای مهارت های زندگی در آنان به گونه ای که بتوانند به طور مستقل بیندیشند و مسئولیت زندگی خویش را بر عهده بگیرند و عضو مفیدی برای جامعه خود باشند در واقع به مراتب از حیات طیبه در ابعاد مختلف آن دست یابند.
استراتژی های مدرسه
– توسعه ی فرهنگ و سواد قرآنی
– تبیین چشم انداز ، رسالت و تدوین عمل برنامه : تشویق و ترغیب کارکنان ، تشکیل جلسات آموزشی برای کارکنان ، تشکیل تیم ارزیابی و نظارت صحیح و به موقع
– توسعه ی توانمندی و مشارکت نیروی انسانی : رواج روحیه پژوهشگری برای رسیدن به حیات طیبه
– آشنا نمودن دانش آموزان با مهارت های زندگی
– آشنایی دانش آموزان با روش های برنامه ریزی، مطالعه و پژوهش
– استقرار نظام یاددهی – یادگیری : یادگیری خلاقانه و فعال دانش آموزان با استفاده از کلاس های هوشمند
– توسعه ی مشارکت دانش آموزان در اداره ی مدرسه : طرح مدام ، فراهم نمودن زمینه اجتماعی شدن و جامعه پذیری دانش آموزان
– توسعه ی مشارکت اولیا و نهادهای اجتماعی در امور مدرسه : استفاده بهینه از مشارکت اولیا در زمینه های مختلف ، فراهم سازی زمینه های مناسب برای استفاده از توانمندی ها و امکانات نهادها و سازمان های دولتی و غیر دولتی
– مدیریت امور اجرایی و اداری : اجرای کامل و دقیق آیین نامه ها ، دستورالعمل ها و بخشنامه ها
– فعالیت های مکمل و فوق برنامه : غنی سازس برنامه ها ، فعالیت های مکمل و فوق برنامه براساس نیاز و علایق و استعداد دانش آموزان
– برقراری نظام رشد آفرین انگیزشی : شناسایی استعدادها و علایق دانش آموزان جهت حیات طیبه آنان

ماموریت مدرسه
زمینه سازی برای رشد و تعالی دانش آموزان در راستای رسیدن به حیات طیبه متکی کسب مهارت های زندگی اسلامی و ایرانی و شهروند مفید و اثرگذار در جهان کنونی مبتنی بر ارزشها و آموزه های مکتب اهل بیت (ع).

میثاق نامه دانش آموزان

در راستای طرح تعالی مدیریت کیفیت مدار،ما دانش آموزان  ……………………………….

با الهام از قرآن و عترت برای دستیابی به مراتبی از حیات طیبه فردی و اجتماعی و با توکل به خدا به عنوان یک دانش آموز دختر مسلمان پیرو مکتب ائمه اطهار سلام ا…علیها که از هم اکنون بار سنگین حراست از انقلاب بزرگ اسلامی بردوش گرفته ام از عمق وجودم میثاق می بندم که:
– ضمن حفظ کرامت و ارزشها والای انسانی،مطلوب ترین پوشش را که برازنده نوجوان مسلمان ایرانی است استفاده نمایم و در کمال سادگی و آراستگی با رعایت فرم مدرسه در محیط دبیرستان حضور یابم و از پوشش نامناسب خودداری نمایم.
– با توجه به نقش بازدارندگی فرائضدینی به ویژه نماز ،با گسترش اقامه آن در حفظ و تقویت عفاف کوشا باشم.
– با توجه به گستردگی فضای مجازی تلاش میکنم خود و دوستانم را از پیَامدهای استفاده نامطلوب از آن مصون نگاه دارم.
– نسبت به رعایت بهداشت فردی و محیط مدرسه واقف بوده و نهایت تلاش خود را در حفظ سلامت جسم و روانم بنمایم.
– به کسب مهارتهای اجتماعی توجه نموده و نسبت به پذیرش مسئولیت در فعالیتهای مدرسه اهتمام ورزم.
– راس ساعت 7:15 دقیقه در مدرسه حاضر و در کمال نظم و آرامش در مراسم صبحگاهی شرکت نمایم.
– از همراهی وسایل غیر ضروری و تجملی “کتب ،مجله،سی دی،تلفن همراه،زیوالات و… خودداری نمایم.
– حضور خود را قبل از دبیر واجب، و خروج هنگام اتمام درس پس از دبیر را لازم می دانم.
– در برخورد با اولیا مدرسه و دانش آموزان با کمال ادب و احترام رفتار نمایم و رفتار مودبانه را نمایانگر شخصیت والای خود میدانم.
– مدرسه خانه ماست.اموال و امکانات به صورت امانتی گرانبها نزد ما می باشد و مسلما امانت داری صادق برای خانه ی خود خواهیم بود.
– با اعضای شورای دانش آموزی همکاری داشته و با نظرات و پیشنهادات سازنده خود در بهبود وضعیت مدرسه می کوشم و در مراسم ها شرکت فعال خواهم داشت.
“ای خدا بزرگ یاریم کن تا همواره بر این عهد استوار باشم و پیمان شکن نباشم”

میثـاق نـامـه دبیــران
به نام پروردگار جهانیان ،معلم و مربی بشریت و درود بیکران نثار انبیا و اولیای گرانقدر ،پیشگامان پاکی و هدایتگری، سلام بر بر معمار و معلم کبیر انقلاب اسلامی و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و با پاسداشت خاطره ی معلمان بزرگ انقلاب اسلامی استاد شهید مطهری و یاوران پاک نهاد ، شهیدان رجایی و با هنر
اکنون که به فضل خدا ، به عنوان یک معلم در ابتدای طریقت گران سنگ تعلیم و تربیت قرار گرفته ام ، با استعانت از الطاف رحمانی ودر سایه سار توجهات حضرت ولی عصر (عج)و درپیشگاه قرآن کریم سوگند یاد می کنم که :
– از نام نیک و شریف این خدمت پرافتخار پاسداری نمایم .
-تمام توان خود را برای انجام مطلوب وظایف شغلی و مسوولیت های قانونی بکار بگیرم
– به عنوان یک مسلمان متعهد در قلمرو تعلیم و تربیت پاسدار مجاهدت امام راحل ، خون پاک شهیدان و منویات مقام معظم زهبری باشم .
– به عنون یک فرد صاحب خرد و اندیشه در حرفه ام ، همواره راستی و درستی را در پیش گیرم و رسالت معلمی را به نحو نیکو به انجام رسانم .
– تمامی دانش و مهارت و توان خود را به منظور توسعه و پیشرفت امر تعلیم و تربیت کشور بکار گیرم .
– در همه حال به احکام الهی ، قانون اساسی ، مقرارت حاکم و مصالح نظام مقدس اسلامی پایبند باشم.
-با تقویت روحیه کار و تلاش ،خلاقیت و ابتکار را در تمامی زمینه های علمی و فرهنگی بکار گیرم .
-همواره سلامت و شادابی و نشاط و توجه به شرایط دانش آموزان را در محیط کار و آموزش ترویج نمایم .
– در ایجاد کانون محبت و مهرورزی نسبت به دانش آموزان گرانقدر ، این امانت های ارزشمند الهی و آینده سازان ایران انقلاب اسلامی همواره کوشا باشم .
– از تجهیزات کمک آموزشی و کلاس های هوشمند نهایت استفاده را نموده و نسبت به کاربرد روش های خلاق در فرایند تدریس اهتمام و از تولید محتوای الکترونیکی و مطالعات پژوهشی استقبال نمایم .
– از محیط های مختلف یادگیری ( نمایشگاه ها ، پژوهش سرا ها و )…. بهره بگیرم
– نسبت به تقویت گروه های درسی و برنامه ریزی برای جلسات هم اندیشی و کارگاه های آموزشی سعی و تلاش نمایم .
– در شوراهای دبیران ، کارگاه های آموزشی و … نقش موثری را ایفا نمایم
– نسبت به استفاده از طرح درس و کار افزارهایآموزشی اهتمام ورزم.
این پیمان از روی ایمان و در نهایت آزادی و به اتکای شرف و وجدان خویش تعهد نموده و در این راه از درگاه ربوبیت طلب توفیق می نمایم .
میثـاق نامـه اولیـاء

اینجانب ………….ولی دانش آموز……….. کلاس………. با امضای این میثا ق نامه پیمان می بندم با اغتنام از فرصت بی نظیری که در عرصه تعلیم وتربیت نصیب فرزندم شده است با استعانت از درگاه الهی وتوجه به نقش الگویی خود در راستای تحقق اهداف آموزش وپرورش با تکیه بر سند تحول بنیادین وبرنامه های درسی با توجه به اینکه آموزشگاه محل تحصیل فرزندم بعنوان مجری طرح تعالی مدیریت انتخاب شده است ، میثاق می بندم که :
– از از برنامه سالانه ی مدرسه فرزندم آگاهی کامل داشته باشم .
– در تشکیل و برگزاری هدفمند ومنظم ، مجمع عمومی انجمن اولیا ء ومربیان همکاری داشته باشم.
– با مسئولین آموزشگاه ارتباط صمیمانه ومستمر داشته وراهکارهای عملی وعلمی جهت کمک به پیشرفت تحصیلی – تربیتی فرزندم ارائه نمایم.
– جهت ارتقای امور آموزشی وپرورشی در حد توان فکری ومهارت های عملی خود مشارکت داشته باشم .
– در برنامه ریزی وبرگزاری کلاس های آموزش خانواده حضور فعال وموثر داشته ودرصورت نیاز همکاری لازم را درجهت رفع مشکلات رفتاری دانش آموزان داشته باشم .
– در جذب مشارکت های داوطلبانه وبهرگیری بهینه از ظرفیت های سازمانی جهت تامین نیازهای آموزشی وپرورشی کوشا باشم .
– فرزندم رابه شرکت فعال در فعالیت های مکمل پرورشی وفوق برنامه تشویق نمایم .

درصورتی که خرید اینترنتی اشنا نیستید یا نیاز به نمونه های بیشتر و اطمینان کامل دارید در واتس آپ یا تلگرام شماره زیر درخواست دهید  …اعتماد و رضایت شما برای ما بسیار مهم است…

*با اطمینان دانلود نمایید پشتیبانی 24 ساعته نویسنده برنامه و مدیر سایت با مشخصات ذیل جهت پرسش پاسخ
*در تلگرام به ادرس drsifile@ واتس آپ http://wa.me/989306359679 فقط و فقط پیامک بزنید
*آموزش های رایگان در کانال ما به ادرس  madresehfile@ کلیک و عضو شوید

فرهنگی گرامی ما مفتخریم که شما وبسایت معتبر درسی فایل راجهت دانلود فایل آموزشی خود انتخاب کرده اید ما هم متعهد به پشتیبانی 24 ساعته و ارائه فایل با کیفیت شما می باشیم.

تضمین خرید شما با پاسخ دهی 24 ساعته

(ایمیل drsifile@yahoo.com) – (-تلگرام :drsifile@)

لینک خرید فایل

40000 تومان – خرید


برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ads

دیدگاه ها


یک پاسخ به “برنامه سالانه تعالی هنرستان فنی و حرفه ای و کار و دانش 1401-1400

  1. mohsen گفت:

    سلام لطفا در تلگرام پیامم بدید
    09037010959

دیدگاهتان را بنویسید

error: Content is protected !!